Hledám právníka a podobné případy

Hledám právníka a podobné případy, aneb "už mne také dostali".

 

Včera 26.4.2010 jsem jel na pravidelnou (jednou za 2 roky) kontrolu na Českou správu sociálního zabezpečení - dle svého trvalého pobytu patřím do Strakonic. Ano samozřejmě jsem si říkal, že nic není jistého, ale vzhledem k tomu, že můj zdravotní stav je nadále stejný (nejen subjektivně, ale i podle všech vyšetření odborných lékařů) a nadále (dle odborných zpráv) trvá riziko návratu nemoci (která se mi již 3 krát objevila) a vzhledem k tomu, že jsem si několik let prožil ve stádiu IV.B a mám vše, co podle nové vyhlášky spadá do stavu ZVLÁŠŤ TĚŽKÉ FUNKČNÍ POSTIŽENÍ, jsem byl relativně klidný. Ale byl to velký omyl - ze dne na den jsem se stal "jen" STŘEDNĚ TĚŽCE POSTIŽENÝ". Více nemá cenu se k tomu vracet, neb se budu samozřejmě odvolávat po doručení zprávy a pokud to nepomůže, budu se soudit - to je další legální postup a poplatky údajně nejsou žádné.

Rád bych našel zdatného právníka. Ne však pro svůj případ, ale pro nalezení cesty jak rozporovat celou vyhlášku (zde je její obsah). Je zde totiž jedna naprosto iracionální a věřím, že na nejvyšších místech uznatelná námitka k řešení a posuzování zdravotního stavu. .... cituji část vyhlášky:

"Je-li příčinou dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu pojištěnce více zdravotních postižení, jednotlivé hodnoty procentní míry poklesu pracovní schopnosti stanovené pro jednotlivá zdravotní postižení se nesčítají".

Další rozbory definice lidského těla jako necelku, ale asi jednotlivě pobíhajících orgánů, bych nechal až na konstruktivní dialog s případnými zájemci o společný postup. 

Navíc celý zákon/vyhlášku chápu jako účelovou s cílem omezit výdaje státního rozpočtu na výdaje pro nemocné. Nikde není logicky dovoditelné, že se nemohou v případě potřeby dalších úspor vytvářet další třídy, skupiny, druhy nároků a různě měnit jejich podmínky.

Stát, který nedbá na zdraví svého národa a obírá chudé a nemocné není "mým státem".

zdraví Honza Nachtigal

budu rád, když mi napíšete na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zde necháte svůj vzkaz

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.