Pozor na internetové LÉKÁRNY!

Pozor na internetové lékárny

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zakročil proti sedmi nelegálním internetovým lékárnám.

 

 

"SÚKL opětovně varuje před nákupem padělaných či nelegálních léčiv prostřednictvím Internetu. Legální je v České republice internetový prodej pouze prostřednictvím ‘kamenné lékárny‘. Nabízet po internetu léky na předpis je nelegální," uvedl ředitel ústavu Martin Beneš.

 

Ředitel ústavu zároveň žádá, aby lidé v případě podezření okamžitě informovali zodpovědné úředníky. Mohou tak učinit pomocí internetového formuláře, na telefonním čísle 272 185 333 nebo na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Nákup přes internet je riskantní

 

Při nákupu prostřednictvím internetových nabídek, jejichž původce není jasně označen, nemůže být zaručena jakost, účinnost a bezpečnost takto získaných léků.

 

Ke kupujícímu se tedy může dostat přípravek, který obsahuje nižší než deklarované množství účinné látky nebo neobsahuje účinnou látku vůbec, případně může mít zcela jiné složení. Lék může být také poškozen nesprávným uchováváním. Jeho užití tak představuje závažné riziko pro zdraví kupujícího.

 

 

 


 

 

8.1.2010 zaslala Stáňa Oravská

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.