Spolupráce s petičním výborem ÚHKT v Praze

Občanské sdružení OSUDY.CZ spolupracuje s petičním výborem na podporu petice proti sloučení Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) v Praze s Všeobecnou fakultní nemocnicí.

Honza Nachtigal vytvořil během víkendu na žádost petičního výboru webové stránky http://www.uhkt-petice.cz/, na kterých jsou informace k tomuto tématu a hlavně zde mohou všichni občané vyjádřit svůj souhlas s peticí.

 

Ve spolupráci s petičním výborem jsme napsali tiskovou zprávu o konání veřejného shromáždění dne 15.11.2007 v Praze na protest proti sloučení těchto zdravotnických zařízení a rozeslali všem dostupným médiím.  Odkazy na zveřejněné články lze číst na http://www.uhkt-petice.cz/, stejně tak jako zprávy o jednání pacientů s ministrem Tomášem Julínkem, kontakty na členy petičního výboru atd.

V této době již petici fyzicky podepsalo několik tisíc občanů, velkou část tvoří pacienti, kteří jsou nebo byli na ÚHKT v Praze léčeni, ale i spousta dalších občanů, kteří se sloučením - tedy se zánikem ÚHKT nesouhlasí.  

O ústav, který za desítky let dosáhl vysoké úspěšnosti při léčení zhoubných onemocnění a který je pro spoustu pacientů v naprosté většině již tou poslední, jedinou nadějí, mají obavy pacienti i jejich blízcí, stejně tak i jeho zaměstnanci. Obávají se, že sloučením přijde ústav s mezinárodní akreditací o výhody, které jsou na základě splnění přísných mezinárodních odborných norem takovémuto zřízení poskytovány.

Pokud i Vy nesouhlasíte se sloučením tak vysoce specializované léčebné instituce jakou bezesporu ÚHKT v Praze je, podpořte vytvořenou petici na http://www.uhkt-petice.cz/ svojí registrací na těchto stránkách.

 DĚKUJEME!

 

 

petice-web1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.